۹ صبحانه متنوع و خوشمزه برای کودکان

فهرست مطالب

صبحانه مهم‌ترین وعده‌ی غذایی برای بدن بوده و با افزایش متابولیسم بدن موجب افزایش اشتها می‌شود. برای تشویق کودکان به میل کردن صبحانه، یکی از راه ها ایجاد تنوع در منوی صبحانه هفتگی آنهاست.برای انتخاب یک منوی متنوع برای صبحانه کودک دلبندتان با دلفین همراه شوید.

خوردن یک صبحانه کامل و سالم سبب کاهش احتمال چاقی و اضافه وزن در کودکان، بهبودی در خلق و خو و رفتارها و حتی افزایش میزان تمرکز و توجه می شود، بنابراین لازم است کودک خود را به خوردن همیشگی صبحانه عادت بدهید.

صبحانه کودک

انواع غذاها برای صبحانه کودک

تست وانیل

تخم مرغ یک عدد
شیر یک چهارم فنجان
وانیل یک هشتم قاشق چایخوری
نان تست
تخم مرغ، شیر،کمی وانیل را با همزن دستی هم بزنید تا بوی تخم مرغ از بین برود، سپس یک نان تست را یک دقیقه در این مخلوط بگذارید تا کاملا مواد به خورد نان تست برود، سپس کف تابه را چرب کنید و نان تست را سرخ کنید، تا زمانیکه طلایی رنگ شود ، سپس روی آن را با دارچین و عسل یا کره بادام زمینی تزیین کنید.

پیتزای صبحانه

گوجه فرنگی کوچک یک عدد
تخم مرغ یک عدد
پنیر
نان پیتزا یا نان تست
شاید با خود بگویید پیتزا جز غذاهای مضر است اما پیتزایی که ما برای وعده صبحانه دلبندتان پیشنهاد میدهیم با ترکیبات کاملا سالم تهیه شده است . برای آماده کردن این پیتزای خوشمزه روی نان پیتزا یا نان تست مقداری تخم مرغ آب پز و پنیر و گوجه فرنگی بگذارید، آن را برای مدت 10 دقیقه گریل کنید.

کورن فلکس و برشتوک

کورن فلکس
شیر
کشمش یا شیره انگور
بادام
میوه های خشک
مواد را ترکیب کنید. برای مقوی کردن این صبحانه حتما به آن کشمش و بادام اضافه کنید.اگر کودک شما این دو ماده را دوست ندارد، آنها را به صورت میکس شده مخلوط کنید.

پنکیک

آرد گندم یک پیمانه
تخم مرغ یک عدد
شیر یک پیمانخ
مواد را با هم مخلوط کنید و در یک تابه بریزید تا سرخ شود ، سپس روی آن عسل، شیره انگور یا خرما یا میوه های فصل بریزید تا برای کودکان لذت بخش تر گردد. می توانید به مخلوط خمیری دو قاشق غذاخوری شکر هم اضافه کنید. اندازه پنکیک دلخواه است

پوره سیب

سیب
گردو
عسل
دارچین
چند تا سیب را روی بخار آب نیم پز کنید، سپس آن را پوره کنید ، به پوره سیب دارچین و عسل و گردو خورد شده اضافه کنید.

عدسی

عدس
سیب زمینی
یک پیمانه عدس، یک عدد سیب زمینی، را با آب بگذارید بپزد. برای طعم بهتر می توانید از استاک گوشت هم استفاده کنید. و یا با پیاز داغ و نمک و ادویه طعم دهید

اسموتی موز و شکلات

موز
شکلات
شیر
موزهای رسیده را با چنگال له کنید ، شکلات صبحانه و شیر را با آن ترکیب کنید و به راحتی اسموتی موز شکلات درست کنید

املت سیب زمینی

سیب زمینی
پیاز
تخم مرغ
کره
سیب زمینی های نگینی را سرخ کنید، به آنها پیاز داغ و نمک اضافه کنید، سپس یک تخم مرغ به آن اضافه کنید و تا سرخ شدن تخم مرغ آن را هم بزنید، میتوانید اینها را با نان ساندویچی سرو کنید و به آن کمی پنیر صبحانه اضافه کنید.

خاگینه

آرد یک قاشق غذاخوری
تخم مرغ یک عدد
شیر یا ماست یک قاشق غذاخوری
روغن یک قاشق غذا خوری
زعفران کمی
شکر یک قاشق چای خوری
تخم مرغ آرد ، ماست، شکر، کمی روغن و کمی زعفران اضافه کنید، مواد را داخل روغن داغ بریزید تا خودش را بگیرد. میتوانید از شربت زعفران برای شیرین تر کردن آن اضافه کنید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید.اطلاعات بیشتر

#