آموزش سه غذا و خوراک لذیذ لوبیا سبز با گوشت چرخ کرده

فهرست مطالب

لوبیاسبز یکی از سبزیجات غنی از انواع ویتامینها، فیبر و مواد معدنی مثل منیزیم ،پتاسیم،فسفر ،کلسیم و …می باشد.از این رو جز سبزیجات مفید برای بدن انسان محسوب میشود.با کمک کمی گوشت چرخ کرده و لوبیا سبز میتوانید غذاهای متنوعی تهیه کنید. اگر دوست دارید لوبیاسبز را به برنامه غذایی خانواده خود وارد کنید ، با دلفین همراه شوید.

خوراک گوشت چرخ کرده با لوبیا سبز

خوراک لوبیاسبز با گوشت چرخکرده ، جز خوراکهای محبوب ما ایرانی هاست، از آن غذاهایی است که خیلی سریع آماده میشود.میتوانید آن را به عنوان خورش لوبیا سبز با گوشت چرخ کرده در کنار کته سرو کنید ، یا با کمی نان میل کنید، اگر دوست داشتید در کنار بشقاب سبزیجات خام هم خوشمزه و لذیذ خواهد بود،  این خوراک لوبیا سبز و گوشت با پودر غوره یا گرد لیمو هم خوردن دارد.

عکس از rezim.ir

مواد لازم برای تهیه خوراک لوبیا سبز با گوشت چرخ کرده

این مواد برای 4 نفر کافی است

لوبیا سبز100گرم  خرد شده
هویج100 گرم  خلال شده
سیب زمینی150 گرم  خلالی یا مکعبی
گوشت چرخ شده250 گرم
پیازدو عدد متوسط
رب گوجه فرنگییک ق.غ
روغن5 .ق .غ
نمک ،فلفل، زردچوبهبه میزان دلخواه
گوجه فرنگی2 عدد خورد شده یا رنده شده

طرز تهیه خوراک یا خورش لوبیا سبز با گوشت چرخ کرده

ابتدا یکی از پیاز ها را بصورت رنده شده به گوشت اضافه کرده و یک قاشق چایخوری نمک ،کمی فلفل و یک قاشق چایخوری زردچوبه اضافه کرده کاملا ورز می دهیم و قلقلی به اندازه گردوی کوچک درون سینی می چینیم. قلقلی های گوشتی را در روغن تفت می دهیم،بطوریکه کاملا شکل بگیرد. قلقلی های گوشتی را کنار گذاشته ، پیاز دوم را بصورت خلالی در همان تابه تفت می دهیم ،هویج ها ، لوبیا سبز ،نمک ،فلفل ، زردچوبه و رب گوجه فرنگی را کمی تفت داده و سپس به آن 3 لیوان آب اضافه کرده و صبر میکنیم ده دقیقه بجوشد .

درمرحله بعد گوشتهای قلقلی ، سیب زمینی ، گوجه فرنگی خورد شده یا سه قاشق غذاخوری پوره گوجه فرنگی را به آن اضافه می کنیم و سی دقیقه صبر کنیم تا خوراک با شعله کم جا بیافتد.

دوست دارید بدانید:طرز تهیه انواع غذای ایرانی با گوشت چرخ کرده و برنج

 

عکس از kalleh.com

 این خورش با پودر غوره یا گرد لیمو هم خوردن دارد.

 

دوست دارید بدانید:معرفی هفت غذای خوشمزه با گوشت چرخ کرده برای کودکان

 

کوکوی لوبیاسبز با گوشت چرخ شده

کوکوی لوبیاسبز از خوشمزه ترین کوکوهاست، این کوکو را با نان یا حتی بدون نان میتوانید میل کنید.ظاهر این کوکو به دلیل رنگ هویچ و لوبیاسبز و سیب زمینی بسیار خوش آب و رنگ است.این کوکو را می توانید بدون گوشت هم تهیه کنید.

 

طرز تهیه کوکوی لوبیاسبز با گوشت چرخ کرده

مواد لازم برای 4 نفر:

لوبیا سبز150گرم 
هویج100 گرم 
سیب زمینی150 گرم 
گوشت چرخ شده200 گرم
پیازدو عدد متوسط
روغنبه میزان لازم
نمک ،فلفل، زردچوبهبه میزان دلخواه
پاپریکابه میزان دلخواه
تخم مرغدو عدد

طرز تهیه کوکوی لوبیاسبز

برای این کوکو همه مواد را به صورت نگینی خورد کنید .پیازها را با روغن تفت بدهید، نیمی از آن را درون ظرفی که میخواهید مواد را مخلوط کنید بریزید و آن را کنار بگذارید ، سپس به بقیه پیاز داغ ،گوشت و ادویه ها را اضافه کرده تفت بدهید کمی آب اضافه کنید ، اجازه بدهید با شعله کم بپزد.سپس درون تابه ای دیگر سیب زمینی ها را تفت بدهید ،کمی زرد چوبه اضافه کنید تا رنگ آن بهتر شود. سپس هویج ها را درون تابه ریخته ،تفت بدهید و پس از آن لوبیا سبز را درون آن ریخته نصف لیوان آب بریزید تا هویچ و لوبیاسبز کمی پخته شوند.(دقت کنید آب مواد کاملا به خوردشان رفته باشد و مواد بدون آب به کوکو اضافه کنید) صبر کنید تا همه مواد کاملا خنک شوند سپس همه مواد را درون ظرف بریزید. کمی نمک و زردچوبه اضافه کنید ،تخم مرغها را درون کاسه ای شکسته و هم بزنید تا از لختگی درآید و آرام به مواد اضافه کنید و سپس یکجا در تابه ای که از قبل روغن ریخته و گرم شده بریزید، حتما در تابه را ببندید، تا کاملا پخته شود ، پس از اینکه یک طرف سرخ شد با مهارت روی دیگر کوکوی خوشمزه تان را سرخ کنید نوش جان

عکس از panamag.ir

برگر با لوبیاسبز

برگر از غذاهای محبوب بچه ها وبزرگترهاست،بسیار سریع حاضر میشود. و میتواند به عنوان شام یا ناهار سرو شود.

طرز تهیه برگر با دورچین لوبیاسبز و سیب زمینی

مواد لازم برای 3نفر:

لوبیا سبز150گرم
سیب زمینی100 گرم  خلال
گوشت چرخ شده300 گرم
پیاز1 عدد
روغنبه میزان لازم
نمک ،فلفل، زردچوبه وپاپریکابه میزان دلخواه
پودر سوخاری یانشاسته ذرتیک :ق. غ
گوجه فرنگیدو عدد  متوسط

ابتدا پیاز را رنده کرده و آب اضافه آن را بریزید،سپس گوشت ، ادویه ها و پودرسوخاری را کاملا ورز بدهید و یک ساعت درون یخچال استراحت دهید.لوبیا سبزها را به ابعاد دلخواه برش بدهید ، کمی بخار پز کنید، سیب زمینی ها را سرخ کنید. گوشت را کمی در محیط آشپزخانه ورز داده و درون تابه چرب شده پهن کنید و روی حرارت قرار دهید وقتی آب آن خارج شد آب آن را درون ظرفی ریخته و برگر را تقسیم کرده آنرا برگردانید تا طرف دیگر هم سرخ شود گوجه فرنگی ها را کنار گوشت بچینید تا تفت بخورندو سپس آب گوشتی که برداشته بودید روی آن بریزید تا کاملا بخورد گوشت برود . 

دوست دارید بدانید:طرز تهیه انواع غذای ایرانی با گوشت چرخ کرده و برنج

 

عکس از kalleh.com

#