چگونه یک سرگرمی پیدا کنیم

فهرست مطالب

داشتن یک سرگرمی که از آن لذت می برید، زندگی را رضایت بخش تر می کند، اما ابتدا باید سرگرمی را پیدا کنید که برای شما مناسب است. ما برخی از سرگرمی های محبوب دنیا را گردآوری کرده ایم تا به شما کمک کنیم اگر تا کنون سرگرمی انتخاب نکردید ، یکی از آنها را انتخاب کنید، پس با دلفین همراه شوید.

انتخاب سرگرمی

داشتن سرگرمی ، برای اوقات فراغت بسیار مهم است؛ برخی از سرگرمی ها تک نفره و برخی چند نفره هستند که به فراخور شرایط و حس حالتان میتوانید از آنها انتخاب کنید.

بازی های فکری

گزینه هایی مانند جدول کلمات متقاطع و سودوکو ذهن شما را به چالش می کشد و می تواند مغز شما را تمرین دهد. مانند بازی‌های رومیزی و بازی‌های کارتی، بازی‌های کلاسیک مانند پازل‌ها، فعالیت‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای هستند که می‌توانید در خانه خود انجام دهید.از طرفی می توانید بازی‌های فکری مانند سودوکو را در تلفن هوشمند خود نصب کنید و سرگرمی خود را در حین بیرون رفتن دنبال کنید.
و البته مزیت این بازی ها این است که با فعال نگه داشتن ذهن، به کاهش برخی از انواع زوال عقلی که با افزایش سن شیوع بیشتری پیدا میکند؛ کمک کند.

باغبانی

باغبانی در فضای باز، به اندازه یک ورزش سبک ، انرژی بخش است. چه در حال کاشت چند گل و سبزیجات در بالکن خود باشید چه بخواهید یک حیاط خلوت بزرگ را زیبا کنید، باغبانی سرگرمی عالی است. برای هر بودجه،هر نوع آب و هوا،و یا هر مقدار فضای موجود مناسب است، اگر فضای محدودی در فضای باز دارید، یک باغ سرپوشیده گزینه خوبی است.
کارهایی مانند کاشت، آبیاری، وجین کردن علف هرز، پیرایش و برداشت، مقداری زمان و تعهد می‌طلبد، اما بیشتر باغبان‌ها آن‌ها را قابل کنترل و حتی لذت‌بخش می‌دانند.
اگر محدودیت‌های فیزیکی دارید که باغبانی روی زمین را دشوار می‌کند، از گلدان‌هایی استفاده کنید که به راحتی در دسترس هستند.

آشپزی و شیرینی پزی

به هر حال باید غذا بخورید، پس چرا تهیه غذا را به یک سرگرمی تبدیل نکنید؟ مانند بسیاری از سرگرمی های دیگر، آشپزی و شیرینی پزی به راحتی در دسترس همه ماست،و این یک مزیت است که در راه پیدا کردن یک سرگرمی ، یک کار مهم هم راه می اندازید، از طرفی می توانید “اشتباهات” خود را بخورید ، و معمولاً هنوز هم بسیار خوشمزه هستند!
بنابراین، اگر بخواهید میتوانید آماده سازی غذا به عنوان یک ضرورت را به عنوان یک سرگرمی ببینید،

حالا این سوال را از خود بپرسید: آیا اگر مجبور نباشید برای تغذیه خود یا خانواده‌تان این کار را انجام دهید، باز هم از کار آشپزی یا پخت لذت خواهید برد؟ اگر پاسخ شما مثبت است ، این کار میتواند یکی از سرگرمی های عالی برای شما باشد.
اگر در آشپزی یا شیرینی پزی تازه کار هستید، دستور العمل ها را به دقت دنبال کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. با کسب تجربه، از خلاقیت بیشتر نترسید.

بازی های تخته ایی یا کارتی

این سرگرمی ها برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده عالی هستند. بازی‌های رومیزی و بازی‌های کارتی ممکن است در مقایسه با سایر بازی های موجود در دسترس شما، قدیمی به نظر برسند. با این حال، آنها بیشتر عملی و تعاملی هستند و برای گذراندن زمان با کیفیت به صورت حضوری با دیگران کاملاً مناسب هستند. می‌توانید شب‌های بازی را برای بازی مونوپولی، یا سیاه چاله و اژدها با بچه‌هایتان برنامه‌ریزی کنید،
بازی‌های رومیزی نقش‌آفرینی مانند سیاه چاله و اژدها به شما این امکان را می‌دهند که در حین برقراری ارتباط با دوستان خود در دنیای بازی غوطه‌ور شوید. برای اینکه حتی بیشتر غرق شوید، بازی‌های کازپلینگ یا مافیا را امتحان کنید که شما را به دنیایی دیگر میبرد و به شخصیت خیالی تبدیل می‌کند!

عکاسی

شروع عکاسی آسان است و هیجان دارد. اگر تلفن همراه دارید، دوربینی دارید که به اندازه کافی خوب است تا دنیای عکاسی شما را شروع کند. با گذشت زمان، اگر بخواهید، می توانید روی دوربین ها و تجهیزات پیشرفته تری سرمایه گذاری کنید. در هر صورت، این سرگرمی شما را تشویق می‌کند تا دنیای اطراف خود را به روش‌های جدید کشف و تجربه کنید، و همچنین با سایر علاقه‌مندان به عکس ارتباط برقرار کنید
فقط با گرفتن عکس از هر چیزی که به آن علاقه دارید شروع کنید. برای پیشرفت مهارت‌های خود، از کتاب‌های عکاسی و آموزش‌های آنلاین استفاده کنید یا در یک کلاس عکاسی در یک کالج محلی ثبت‌نام کنید.

خودتان انجامش بدهید

با این سرگرمی خلاقیت به خرج دهید، خانه خود را زیبا کنید و در هزینه خود صرفه جویی کنید. فارغ از سطح مهارت یا تجربه شما،حتما در خانه شما تعمیراتی وجود دارد که خودتان آنها را انجام دهید.مثلا سعی کنید جیرجیر درب را تعمیر کنید، اتاقی را رنگ آمیزی کنید، حمام خود را دوباره کاشی کنید، پارکینگ خود را بازسازی کنید یا آشپزخانه رویاهای خود را بسازید. شما می‌توانید چیزهای زیادی از نمایش‌ها و وب‌سایت‌های DIY (خودت بساز) بیاموزید، اما همچنین به دنبال تجربه عملی در یک محیط کلاس درس یا در کنار یک فرد باتجربه‌تر باشید.
شما می توانید با انجام پروژه های DIY (خودت بساز) ساده به جای تماس هر بار با یک تعمیرکار، مقدار زیادی پول صرفه جویی کنید. به عنوان مثال، تعمیر سریع نشتی یک سینک یا توالت در حال اجرا می تواند شما را از پرداخت صورتحساب هنگفت نجات دهد.
از امتحان کردن چیزهای جدید نترسید، از طرفی محدودیت های خود را نیز بپذیرید. به عنوان مثال، اگر مطمئن نیستید که چه کاری انجام می دهید، ریسک نکنید، مثلا اگر با سیستم برق آشنایی ندارید، با سیم کشی برق کاری نکنید. یک DIYer (خودت بساز) خوب می داند که برخی چیزها بهتر است به افراد حرفه ای سپرده شود!

کلکسیون درست کنید

می توانید تمبر، سکه یا تقریباً هر چیزی را که می خواهید جمع آوری کنید. برخی از افراد تصمیم می‌گیرند چیزهایی مانند کارت‌های بیسبال، عروسک‌ها یا مجلات را جمع‌آوری کنند، به این امید که در طول زمان ارزش آن‌ها افزایش یابد. اما جمع آوری چیزی فقط به این دلیل که دوستش دارید، لذت بخش است!
وقتی چیزهایی را به عنوان سرگرمی جمع آوری می کنید به فضای مورد نیاز برای آنها توجه کنید، چون کلکسیون های بزرگ می تواند باعث ایجاد مشکلات فضایی در خانه شما شود. به عنوان مثال، ممکن است فضای زیادی برای نمایش مجسمه های گربه داشته باشید. در این مورد، فضایی را برای نمایش سرگرمی خود تعریف کنید و زمانی که کمبود اتاق دارید، بخشی از مجموعه خود را بفروشید، اهدا کنید یا حداقل بسته بندی کنید.

موسیقی

می توانید آلبومهای موسیقی را جمع آوری کنید یا به عنوان یک سرگرمی یک ساز انتخاب کنید و نواختن آن را بیاموزید. برای مثال آهنگ های مورد علاقه خود را پخش کنید، یا حتی عشق خود به موسیقی را با عموم به اشتراک بگذارید.و برای شبکه های اجتماعی ویدیو بسازید.
یادگیری نواختن هر ساز موسیقی یک ایده سرگرمی عالی است. تحریک ذهنی، آموزش هماهنگی دست و چشم و فرصت های زیادی برای خلاقیت ارائه می دهد.

کتاب بخوانید

مطالعه راهی عالی برای آرامش و گسترش افق دید شماست. خواندن به عنوان یک سرگرمی؟ کافی است باورش کنید! سعی کنید با یک بیوگرافی خوب، اثر الهام بخش، یا رمان عاشقانه شروع کنید. مطالعه شما را تشویق می کند تا از آسایش خانه خود به تجربه، کاوش و فکر کردن درباره جهان بپردازید. و، به خصوص اگر کارت کتابخانه دارید، یکی از مقرون به صرفه ترین سرگرمی های موجود است.
اگر سرگرمی با جنبه اجتماعی تر را ترجیح می دهید، سعی کنید به یک باشگاه کتاب بپیوندید.

بنویسید

این سرگرمی خلاقانه از روزنامه نگاری تا نوشتن کتاب را شامل می شود. خواه شاعر، وبلاگ نویس، رمان نویس یا خاطرات نویس باشید، نوشتن یکی از خلاقانه ترین سرگرمی های موجود است که از نظر فکری محرک است. گاهی اوقات کلمات بدون دردسر جاری می شوند، و گاهی اوقات انجام یک جمله یک کار سخت است، اما نوشتن همیشه یک تمرین ذهنی عالی است.
اشکالی ندارد که تازه شروع به نوشتن کنید، یا می‌توانید کلاس‌های نویسندگی را در یک مرکز اجتماعی یا کالج محلی در نزدیکی بررسی کنید.
شما می توانید برای همه دنیا بنویسید تا در وب یا در آثار منتشر شده ببینند، بیا شاید بخواهید فقط برای خود بنویسید . هر کدام را انتخاب میکنید ، به یاد داشته باشید که قرار است شما را خوشحال تر کند.
خوشنویسی یکی دیگر از تغییرات در نوشتن به عنوان یک سرگرمی است.

ورزش کنید

هر ورزشی که از انجام آن لذت می برید می تواند یک سرگرمی باشد. برای برخی از افراد، ورزش ممکن است یک کار طاقت فرسا باشد و آنها فقط برای فواید سلامتی آن را انجام می دهند ، مانند رفتن به دندانپزشکی. اما اگر یک فعالیت ورزشی مانند دویدن، دوچرخه‌سواری یا یوگا را پیدا کردید که واقعاً از آن لذت می‌برید، دلیلی ندارد که به سرگرمی شما تبدیل نشود.
ورزش انفرادی می تواند یک سرگرمی باشد، اما بسیاری از انواع ورزش فعالیت های اجتماعی عالی برای وقت گذراندن با دوستان هستند. به‌عنوان مثال، به‌جای دوچرخه‌سواری به تنهایی، ممکن است به یک باشگاه دوچرخه‌سواری بپیوندید که در مسیرهای پیاده‌روی منظمی حرکت می‌کند

کاردستی درست کنید

سعی کنید خودتان چیزی بسازید که زیبا یا کاربردی باشد. به گونه ایی که بعد از بافتن یک سبد یا ساختن یک گردنبند، از کار دست خود لذت ببرید. اما چگونه می توانید بفهمید کدام صنایع دستی برای شما مناسب است؟ گزینه‌های زیادی را امتحان کنید که فکر می‌کنید ممکن است برای شما جالب باشد تا زمانی که آن سرگرمی درست را پیدا کنید.
برای نام بردن از چند گزینه، ممکن است از ساختن و تزئین خانه های پرنده، افزودن مهره و مروارید و سنگهای تزیینی به قاب عکس های خسته کننده، ساخت زنگ های بادی زیبا و ساده لذت ببرید.
فروشگاه‌های صنایع دستی محلی، مراکز اجتماعی، کتابخانه‌ها، باشگاه‌های اجتماعی را برای کلاس‌ها یا گروه‌های صنایع دستی در منطقه خود بررسی کنید.
برای ایجاد ایده ها و الهام گرفتن، اینترنت را مرور کنید. گزینه ها بی پایان هستند!

بافتنی ببافید یا خیاطی کنید

سرگرمی های دوخت و دوز و بافت می تواند سرگرم کننده، چالش برانگیز و کاربردی باشد. فعالیت های دوخت مانند خیاطی و بافندگی ممکن است برای برخی افراد که مهارت داشته باشد منبع کسب درامد باشد، اما هنوز هم سرگرمی های عالی برای دوران مدرن هستند. آنها مقرون به صرفه هستند و دسترسی به آنها آسان است، و در عین حال تسلط واقعی برای انجام آنها دشوار است. شما می‌توانید طرح‌های زیبایی خلق کنید که می‌توانند مانند بسیار کاربردی باشند.اما احتمالا آموزشهای بیشتری نیاز داشته باشید
قلاب بافی و لحاف دوزی از دیگر انواع دوخت و دوز هستند که سرگرمی های خوبی را ایجاد می کنند.
دوختن به اندازه یک فعالیت انفرادی یا یک فعالیت اجتماعی سرگرم کننده است.
برای کمک به شروع، به دنبال کلاس های خیاطی و بافندگی در شهر خود باشید.

اثر هنری

به طراحی، نقاشی، مجسمه سازی یا فعالیت های هنری دیگر بپردازید. ساختن هنر یک خروجی خلاقانه عالی است که برای هماهنگی دست و چشم شما نیز مفید است. فقط مطمئن شوید که برای خلق شاهکار هنری بزرگ بعدی به خودتان فشار نیاورید. درعوض، روی تفریح تمرکز کنید و اجازه دهید خلاقیت شما آشکار شود.
سرگرمی های هنری با طیف گسترده ای وجود دارد. به عنوان مثال، اگر به دنبال یک گزینه بسیار مقرون به صرفه هستید، می توانید نقاشی را با یک مجموعه آبرنگ، قلم مو و مقداری کاغذ انجام دهید.
آموزشگاه های هنری نزدیک شما احتمالا طیف گسترده ای از کلاس های هنری را در زمینه هایی مانند نقاشی، مجسمه سازی، سفالگری و غیره ارائه می دهند.

یادگیری زبان خارجی

این یک سرگرمی علمی است که می تواند لذت بخش هم باشد. یادگیری یک زبان جدید همیشه یک مهارت خوب برای افزودن به کارنامه شماست. با این حال، حتی اگر واقعاً «نیازی» به یادگیری زبان دیگری ندارید، انجام این کار کمک می‌کند تا چشمانتان را به سمت فرهنگ‌های دیگر باز کنید، به روش‌هایی که ممکن است انتظار نداشته باشید. همچنین احتمالاً به شما انگیزه سفر می دهد، که یکی دیگر از سرگرمی های عالی است.
شما مطمئناً می توانید مسیر سنتی را طی کنید و دوره های زبان حضوری را در کلاسهای زبان شهر خود بگذرانید. اما تعداد زیادی برنامه یادگیری زبان و منابع آنلاین نیز وجود دارد. قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا ارزش سرمایه گذاری برای یک برنامه با قیمت بالاتر را دارد، برخی از گزینه های رایگان یا کم هزینه را امتحان کنید.

سفر کنید

چه دور و چه نزدیک، سفر یک سرگرمی بسیار مفید است. سفر شما را با مکان های جدید، افراد جدید و فرهنگ های جدید آشنا می کند که همگی برای رشد شخصی عالی هستند. حتی اگر سفر بین‌المللی با بودجه فعلی یا ترجیحات شما مطابقت نداشته باشد،سفری کمی دور تر از منطقه خود در کشور شما می‌تواند شگفت‌انگیز و رضایت‌بخش باشد.
هیچ راه مشخصی برای سفر وجود ندارد. اگر رفتن به سفرهای دریایی و توقف سریع در بنادر مختلف شما را خوشحال می کند، آن را دنبال کنید. یا، اگر غوطه ور شدن در فرهنگ کشورهایی که بازدید می کنید بیشتر برای شما مناسب است، این نیز عالی است.

حیوان خانگی داشته باشید

اگر عاشق گذراندن وقت با حیوان خانگی خود هستید و همچنین به دنبال سرگرمی برای دوست داشتن هستید، ادامه دهید و آنها را تربیت کنید، با آنها بازی کنید ، با کمک آنها ورزش کنید، برای مثال شما و سگتان می‌توانید پیاده روی کنید، پارک بروید.

کارهای خیریه

برای هدفی که به نفع جامعه است، فعالیت کنید. اگر به شما این لذت را می دهد که به عنوان یک داوطلب در حمایت از هدفی مانند تحقیقات سرطان یا بیماری خاص مشارکت کنید، آن را به عنوان سرگرمی خود بپذیرید. چیزی را بیابید که برای شما معنادار است و می‌دانید که می‌تواند به ایجاد تفاوت در جامعه شما کمک کند، سپس اشتیاق خود را برای پیشبرد آن هدف بریزید.
برای مثال، اگر عضوی از خانواده دارید که کلیه جدید دریافت کرده یا منتظر کبد جدید است، ممکن است انتخاب کنید که به عنوان یک داوطلب در ترویج اهدای عضو شرکت کنید.یا ممکن است به مراکز بهزیستی مراجعه کنید و با بچه ها بازی کنید.

طبیعت گردی کنید

برای طبیعت گردی یک دوربین شکاری داشته باشید با کمک آن پرنده ها را ببینید، صخره نوردی در فضای باز را امتحان کنید. رفتن به طبیعت برای جسم و روح شما مفید است. چه یک پیاده روی آسان در طبیعت باشد یا یک پیاده روی سخت، یک سفر ماهیگیری یا قایق رانی، یا کمپینگ در جنگل یا خیره شدن به ستاره ها، یک سرگرمی عالی است!
سرگرمی های طبیعت برای تفکر آرام به تنهایی و همچنین برای معاشرت با دوستان و خانواده عالی هستند.

ربات بسازید

فعالیت هایی مانند کدنویسی و رباتیک سرگرم کننده و چالش برانگیز هستند. دیگر لازم نیست ساخت ربات شما فقط یک رویای علمی تخیلی باشد! یافتن کیت های رباتیک برای علاقه مندان در هر سنی، سطح مهارت و بودجه آسان است. به طور مشابه، فعالیت های رایانه ای مانند کدنویسی به طور گسترده قابل دسترسی و پاداش هستند. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، به دنبال کلاس های مقدماتی در کتابخانه محلی، مرکز اجتماعی یا کالج محلی خود باشید.
به خاطر داشته باشید که مرور بی‌هدف در اینترنت یا بررسی رسانه‌های اجتماعی خود باعث ایجاد چنین سرگرمی‌های فناوری عالی نمی‌شود. به دنبال فعالیت‌های مرتبط با فناوری باشید که محرک ذهنی بیشتری را ارائه می‌دهند – به عنوان مثال، شاید بخواهید یاد بگیرید که چگونه وب‌سایت خود را بسازید.

شما چه سرگرمی های دیگری دارید ، آنها را برای ما در قسمت نظرات بنویسید.

منبع : سایت wikihow

#