روش‌های علمی رسیدن به آرامش درونی

فهرست مطالب

چه در تلاشید تا آرامش درونی خود را حفظ کنید و چه در وهله اول نمی دانید چگونه آن را به دست آورید، این مقاله برای شما مناسب است. از طریق چند تمرین و ترفند ساده، می‌توانید به سمت یک آرامش درونی بروید به گونه ایی که احساس رضایت، شادی و آمادگی برای رویارویی با هر چیزی را که برایتان پیش می‌آید، به شما می‌دهد. پس با دلفین همراه باشید

احساسات منفی را کنار بگذارید

آنچه را که نمی توانید کنترل کنید رها کنید

این مهمترین بخش از تجربه کردن احساس آرامش و اولین جایی است که همیشه باید از همانجا شروع کنید. 90 درصد مواقع، وقتی نگران چیزی هستیم یا استرس داریم، منشأ عصبانیت ما واقعاً چیزی است که کنترلی روی آن نداریم. تنها کاری که می توانید در زندگی انجام دهید این است که تمام تلاش خود را بکنید و سپس اجازه دهید سرنوشت مسیر خود را طی کند. اگر نمی توانید بر نتیجه تأثیر بگذارید، نگرانی در مورد چیزی نداشته باشید.
البته انجام این کار سخت است و نیاز به تمرین دارد.
معمولاً فقط باید به خود یادآوری کنید که رها کنید، از طرفی می‌توانید با انجام کارهای دیگر، تمرین‌هایی را انجام دهید.
به یاد داشته باشید که رفتار دیگران یکی از بزرگترین چیزهایی است که خارج از کنترل ماست.

اگر نمی توانید بر نتیجه تأثیر بگذارید، نگرانی در مورد چیزی نداشته باشید.

انسانیت را در همه مردم پیدا کنید

وقتی دیگران ما را عصبانی می‌کنند، معمولاً به این دلیل است که نمی‌توانیم بفهمیم چرا آنها کاری انجام می‌دهند که ما را عصبانی می‌کند. به جای اینکه کسی را منفجر کنید یا به خودتان فشار بیاورید، سعی کنید آن اتفاق را از زاویه دید او ببینید. به این فکر کنید که چرا او چنین کاری را انجام داد… و به یاد داشته باشید که همه ما افرادی هستیم که مشکلات و رویاهای خودمان را داریم.
به عنوان مثال، شوهرتان ممکن است شما را دیوانه کند وقتی فراموش میکند ظرف ها را بشوید. با این حال، او این کار را فراموش نمی کند که شما را عصبانی کند… فراموشی احتمالاً فقط بخشی از شخصیت او است.

سعی کنید اتفاقها را از زاویه دید دیگران ببینید. به این فکر کنید که چرا او چنین کاری را انجام داد…

خودت را ببخش

منبع عظیمی از نگرانی در زندگی ما از زمانی ناشی می شود که خودمان را تحت فشار قرار می دهیم.ما واقعاً می توانیم بدترین زورگویی ها را در حق خودمان بکنیم. شاید از اینکه فراموش کرده اید مقاله ایی بنویسید احساس بدی داشته باشید یا شاید نگران باشید که خبر اشتباهی به دوستتان گفته اید. مهم نیست که چه کاری انجام داده اید، مهم است که به یاد داشته باشید، نمی توانید به گذشته برگردید. تحت فشار گذاشتن به خاطر چیزی که نمی توانید تغییرش دهید، اوضاع را بهتر نمی کند. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که برای بهتر کردن آینده تلاش کنید و با گذشت زمان خود را بهبود بخشید… این کاری است که همه باید انجام دهند.

به یاد داشته باشید، شما یک انسان هستید و اشتباه میکنید.

کسانی را که به تو ستم کرده اند ببخش

همانطور که باید خود را ببخشید، دیگران را نیز باید ببخشید.به یاد داشته باشید: این به معنای بخشش واقعی آنهاست.منفعل پرخاشگر نباشید یا بعداً راهی برای تنبیه آنها پیدا نکنید. فقط آن را رها کنید.

گذرا بودن زندگی را بپذیرید.

همه چیز در زندگی موقتی است. شما باید این را در تمام کارهایی که انجام می دهید به خاطر بسپارید. چیزهایی را که دوست دارید در آغوش بگیرید و تا می توانید از آنها لذت ببرید. منتظر گذشتن روزهای سخت باشید وقتی می میریم، هیچ یک از این تله های زندگی را با خود نمی بریم، پس مطمئن شوید که این روح شماست که برآورده شده است و بگذارید بقیه آن به هر نحوی که سرنوشت دوست دارد ، پیش برود.

ایجاد احساسات مثبت

خودت باش.

وقتی سعی می کنیم فردی باشیم که نیستیم، استرس، احساس گناه و ناراحتی زیادی به زندگی ما اضافه می شود. ما می‌توانیم امیدوار باشیم که متفاوت از آنچه هستیم، باشیم، اما واقعاً این روش کار نمیکند! فقط باید خودت باشی و کسی که هستی را در آغوش بگیری.

نگران این نباشید که دیگران چه می گویند یا چه می خواهند شما باشید. این زندگی آنها نیست، مال شماست.

دنبال چیزی که شما را خوشحال می کند بروید.

زندگی یعنی انجام کارهایی که باعث شادی شما می شود. وقتی واقعاً خوب زندگی می‌کنید، بین انجام کارهای سخت، سرگرمی‌ها و چیزهایی که به دیگران کمک می‌کند، کاملاً تعادل برقرار می‌کنید. البته، برخی از ما تمایل داریم بیش از حد روی کارهای سخت تمرکز کنیم یا فراموش می کنیم که برای خود وقت بگذاریم. شما باید بدون توجه به آنچه دیگران فکر می کنند، به دنبال چیزهایی باشید که شما را خوشحال می کند، وگرنه هرگز احساس رضایت نخواهید کرد.

برای خودت وقت بگذار

گاهی اوقات برای تمرکز بر مشکلات خود و رفع فشار نیاز به زمان آرامی دارید. پیدا کردن زمان برای این کار، در آشفتگی پر سر و صدای زندگی ، می تواند سخت باشد، اما برای شادی و توانایی شما برای اداره امور سخت زندگی بسیار مهم است.
سعی کنید یک تعطیلات آخر هفته را در کتابخانه به مطالعه و استراحت بپردازید.یا دست کم گاهی برای ناهار تنها بنشینید و از هیاهو دور شوید.

به دیگران کمک کن

کمک به دیگران یکی از قدرتمندترین کارهایی است که می توانیم انجام دهیم تا به خود احساس رضایت و آرامش بدهیم. کمک به دیگران برای رسیدن به هدف به ما این امکان را می دهد که احساس کنیم کار بزرگی را انجام داده ایم. اگر متوجه شدید که هیچ چیز دیگری در زندگی به شما احساس آرامش نمی دهد، سعی کنید به افرادی که نیاز جدی دارند کمک کنید.
شما می توانید در یک خیریه داوطلب شوید و برای کلاس های سوادآموزی بزرگسالان تدریس کنید.یا برای کودکان وقت بگذارید یا هزینه تحصیل کودکان نیازمند را بپردازید.

اهداف خود را بنویسید

داشتن هدفی که بتوانید برای آن کار کنید، می تواند زمانی که احساس گمراهی و بی هدفی می کنید کمک کند. اگر هدفی برای انجام دادن نداشته باشید، چه فایده ای در زندگی هست، درست است؟ چیزی را که برای خود می خواهید پیدا کنید و سپس بفهمید که برای دنبال کردن آن چه کاری باید انجام دهید. هنگامی که با تمام روح خود برای یک هدف واحد کار می کنید، آرامشی پیدا خواهید کرد که قبل از آن دست نیافتنی بود.
همین حالا فکر کنید ، همیشه دوست داشتید چه کاری میکردید، همین حالا دست به کار شوید.

تکنیک های آرامش بخش

به موسیقی آرامش بخش گوش دهید.

موسیقی می تواند به ما کمک کند حتی در پر استرس ترین موقعیت ها آرام شویم و آرامش درونی پیدا کنیم.موسیقی ای را پیدا کنید که برای شما مناسب باشد!
یکی از آهنگ‌های خوب چیل‌آوت «Chillout» زی فرانک است. چه سورپرایزی!
سایت صدای من یکی از منابع عالی موسیقی آرامش بخش است که می تواند به شما کمک کند خود را متمرکز کنید و آرامش درونی پیدا کنید.

به پیاده روی یا دویدن بروید.

پیاده روی یا دویدن یکی دیگر از راه های خوب برای آرام کردن خود است. ورزش کردن نه تنها ما را خسته می کند و به ما اجازه می دهد تنش را آزاد کنیم، بلکه باعث ترشح اندورفین می شود که ماده شیمیایی مغز است که احساسات ما را تنظیم می کند. اگر متوجه شدید که در حال گذراندن دوران سختی هستید، به یک دویدن سریع در نزدیک ترین پارک محل زندگی خود بروید.

بازی کنید

چه در حال بازی کردن با یک سگ باشید و چه نقش دزدان دریایی را برای یک کودک پنج ساله بازی کنید، فرقی ندارد ، مهم این است یادتان باشد سرگرم شدن با کسی که واقعاً می داند چگونه لذت های زندگی را در آغوش بکشد، می تواند تفاوت بزرگی در زمانی که روزهای سختی را سپری می کنید، ایجاد کند.

از قرار گرفتن در فضای غمگین اجتناب کنید.

چه درامی که شما ایجاد می‌کنید و چه درامی که خود را در میانه آن می‌بینید، واقعاً می‌تواند مانع از یافتن آرامش درونی شما شود. ما تمایل داریم به دنبال درام باشیم زیرا زندگی را هیجان‌انگیزتر می‌کند، اما برای اینکه آرامش پیدا کنیم باید با دنبال کردن چالش‌ها زندگی‌مان را هیجان‌انگیزتر کنیم. این به این دلیل است که احساسات منفی مرتبط با درام نمی توانند آرامش درونی را ایجاد کنند، که بر احساسات مثبت متکی است.
اگر کسی در زندگی شما مستعد این است که فقط درام را به نمایش بگذارد، سعی کنید تا آنجا که می توانید او را حذف کنید.

فعالیت های آرامش بخش انجام دهید.

بسیاری از فعالیت‌های راحتی عالی و اساسی وجود دارد که می‌توانید برای آرام شدن و یافتن آرامش در زمانی که کمی در حال افزایش است، انجام دهید. می توانید چای بنوشید، یک فیلم خنده دار تماشا کنید، مدیتیشن کنید، ماساژ بگیرید یا هر مراسم آرامش بخش دیگر. اینها بر اساس ترجیحات شخصی شما انتخاب میشود، بنابراین فقط یکی را پیدا کنید که برای شما اثر گذارتر است.

شما برای جذب آرامش بیشتر چه کارهایی انجام میدهید ، آن را برای ما بنویسید.

منبع : سایت wikihow

#