معجزه شستشو با آسپرین و فلفل

فهرست مطالب

در این مقاله تلاش کرده ایم، شما را با تاثیر آسپرین و فلفل در شستشو آشنا کنیم، اگر به این مطلب علاقمندید، با دلفین همراه شوید.

افزودن آسپرین یا فلفل به لباس های شسته شده می تواند معجزه کند!

حتی با بهترین مواد شوینده لباسشویی و بهترین برنامه های شستشو در ماشین های لباسشویی های مدرن، اطمینان از سفید ماندن لباس های سفید تقریبا غیرممکن است.اما خوشبختانه، چیزی به نام آسپرین وجود دارد، و احتمالاً شما قبلاً آن را در کابینت دارویی خود دیده اید!

عجیب به نظر می رسد، اما اثر گذار است!

چطور لباسهای کدر را شفاف کنیم

استفاده از آسپرین

حتی اگر از مواد شوینده‌ای استفاده می‌کنید که به شما قول می‌دهند لباس‌های سفیدتان سفیدتر از سفید شوند، نمی‌توانید از لکه‌های خاکستری و زیر بغل زرد اجتناب کنید. به نظر می رسد با هر شستشو، لباس های سفید کدرتر می شوند، چگونه این روند را متوقف می کنید؟ خیلی ساده است؛ تنها چیزی که نیاز دارید یک نوع دارویی است که احتمالاً همه در کابینت داروی خود دارند.این دارو فقط پنج قرص آسپرین 325 میلی گرمی است.

طریقه مصرف

قرص ها را در یک کاسه بزرگ یا وان آب داغ قرار دهید تا حل شوند. این آب آسپرین را هم بزنید تا تمام قرص ها کاملا حل شوند. برای اطمینان از اینکه قرص ها سریعتر حل می شوند، می توانید قبل از قرار دادن آنها در آب، آنها را خرد کنید. سپس، لباس‌های سفید و کدر را در کاسه یا وان حاوی آب آسپرین قرار دهید و بگذارید هشت ساعت در آنجا خیس بخورد. شما همچنین می توانید فقط چند آسپرین به ماشین لباسشویی اضافه کنید، اما روش خیساندن بهتر عمل می کند. بعد از اینکه اجازه دادید لباس‌ها خیس بخورند، همچنان باید آن‌ها را مانند حالت عادی در ماشین لباسشویی بشویید.

چطور از کدر شدن لباس رنگی جلوگیری کنیم

استفاده از فلفل

لباس های رنگ شده خود را در ماشین لباسشویی قرار دهید و مواد شوینده معمولی خود را اضافه کنید. سپس یک قاشق چایخوری فلفل سیاه را به دستگاه اضافه کنید. لباس‌ها را با برنامه شستشوی سرد بشویید. خواهید دید که لباسها به رنگ اصلی خود از ماشین لباسشویی بیرون می آیند. اما فلفل چه تاثیری میگذارد؟

در واقع باقی مانده مواد شوینده باعث می شود لباس های شما زودتر کدر و رنگ پریده شوند. به دلیل بافت فلفل، باقی مانده مواد شوینده فرصتی برای چسبیدن به لباس پیدا نمی کند.

منبع : سایت tips & tricks

#