۴ روش آسان پیدا کردن مشخصات سخت افزار کامپیوتر

فهرست مطالب

حتما برای شما پیش آمده، با یک شرکت خدمات کامپیوتری تماس میگیرید تا درباره مشکل سیستم خود از اون سوال کنید، اولین سوالی که احتمالا از شما میپرسند درباره مشخصات سیستم شماست، اگر دوست دارید با روشهای مختلف پیدا کردن مشخصات سخت افزار کامپیوترتان آشنا شوید با دلفین همراه شوید.

روش اول: استفاده از کنترل پنل

برای باز کردن کنترل پنل می‌توانید با کلیک بر روی گزینه‌ی ویندوز در قسمت سرچ، کنترل پنل را نوشته و باز کنید.

سپس گزینه‌ی system & security  را انتخاب کرده و به دنبال system می‌گردیم. با کلیک بر روی این گزینه به صفحه‌ی پایین منتقل می‌شویم. و در این قسمت می‌توانید برخی اطلاعات کلی سیستم خود را مشاهده کنید.

روش دوم: از طریق تنظیمات ویندوز

برای این کار می‌توانید صفحه‌ی تنظیمات را از منو استارت باز کرده و بر روی گزینه‌ی system کلیک کنید. سپس در این صفحه بر روی گزینه‌ی about کلیک کنید تا اطلاعات سیستم شما به نمایش درآید.

روش سوم: از طریق  system information

برای رفتن به اطلاعات سیستم ابتدا در قسمت سرچ ویندوز system information  را نوشته و سپس Enter را بزنید تا صفحه‌ی زیر برای شما باز شود.

در این قسمت می‌توانید بیش‌تر اطلاعات مورد نظر خود را در صفحه‌ی اول به صورت کاملا خلاصه مشاهده کنید و هم‌چنین در صفحه‌های بعد اطلاعات دقیق‌تری درباره‌ی دیگر سخت‌افزارهای خود به دست آورید.

هم‌چنین برای مشاهده‌ی اطلاعات لازم درباره‌ی کارت گرافیک خود می‌توانید بر روی گزینه‌ی components  کلیک کرده و در صفحه‌ی باز شده گزینه‌ی Display را انتخاب کنید.

روش چهارم: استفاده از dxdiag برای مشاهده‌ی اطلاعات سیستم

سیستم عامل ویندوز دارای یک ویژگی تحت عنوان Directx diagnostic tool  یا همان dxdiag  است که اطلاعات مورد نیاز برای کارت گرافیک نصب شده، کارت صدا مورد استفاده و دیگر اطلاعات سیستم را در اختیار شما قرار می‌دهد.

برای استفاده از dxdiag  می‌توانید با کلید ترکیبی win+R  نرم‌افزار run  ویندوز را اجرا کرده و سپس در پنجره‌ی باز شده dxdiag  را تایپ کنید.

با کلیک بر روی تب Display می‌توانید اطلاعات لازم درباره‌ی کارت گرافیک خود به دست آوردید.

با کلیک بر بخش sound می‌توانید اطلاعات مورد نیاز درباره‌ی کارت صدا خود را به دست آورید.

در تب system می‌توانید خلاصه‌ی اطلاعات درباره‌ی سخت‌افزار و سیستم عامل نصب شده در سیستم خود را به دست آورید.

#