ایده بلند‌پروازنه‌ی Samsung درخصوص فناوری ۶G

فهرست مطالب

در حالی که شبکه‌ی 5G به صوردت کامل در سراسر دنیا اجرا و پیاده‌سازی نشده است، Samsung از آغاز روند R&D فناوری 6G خبر داده است. کره‌‌ای‌ها بازه‌ی زمانی ۱۰ ساله را برای راه‌اندازی 6G پیش‌بینی کرده‌اند.اگر به این موضوع علاقمندید، با دلفین همراه شوید.

جدیدترین اخبار از راه اندازی 6G

شرکت فعال در زمینه‌ی ساخت تجهیزات مخابراتی با بیش‌ترین انرژی در تلاش هستند نسل پنجم شبکه‌های ارتباطی (5G) را در سراسر دنیا توسعه و گسترده‌تر کنند تا همه‌ی افراد از امکانات آن برخواردار شوند. در حالی‌که هنوز شبکه‌ی 5G به صورت گسترده آغاز به کار نکرده است، زمزمه‌هایی از شروع فرآیند Develop شبکه‌ی 6G به گوش می‌رسد. به تازگی، Samsung گزارشی مختصر با عنوان The Next Hyper Connected Experience for All را انتشار داده است. در این گزارش کلان، کره‌ای‌ها به حوزه‌های اصلی توسعه‌ی 6G و موانع پیش‌ روی شرکت اشاره کرده‌اند.

زمان بهره برداری از 6G

طبق گزارش Samsung، مراحل اتبدایی تجاری‌سازی شبکه‌ی 6G به احتمال زیاد در سال ۲۰۲۸ اتفاق خواهد افتاد،Samsung  انتظار دارد روند تجاری‌سازی انبوه این فناوری تا سال ۲۰۳۰ انجام شود. این یعنی فرارسیدن شبکه‌ی 6G به صورت توسعه یافته به ۱۰ سال زمان نیاز دارد.

Samsung که در حوزه‌های مختلفی فعالیت می‌کند، در بیانیه‌ی خود اعلام کرده است، نه تنها انسان‌ها، بلکه ماشین افزار‌ها نیز به استفاده از شبکه‌ی 6G روی خواهند آورد، تا عملکرد بهتری را داشته باشند. Samsung می‌گوید 6G از ظرفیت لازم برای ارایه‌ی تجربه‌ی همه‌جانبه‌ی واقعیت گسترده (XR) و هولوگرام‌های موبایلی و Avatarهای دیجیتالی برخوردار است.

چند تفاوت مهم 5G و 6G

به طور کلی، Samsung ایده‌هایی بلند پروازانه برای شبکه‌ی 6G در سر دارد، با این حال معتقد است برای دستیابی به این فناوری سه نیازمندی‌ مهم وجود دارد که به نوعی موانع بزرگی محسوب می‌شود: “کارایی”، “معماری و “وثوق‌پذیری”. اگر این امکان وجود داشته باشد که 6G بدون مشکل راه‌اندازی شود، این فناوری می‌تواند حداکثر نرخ داده‌ی ۱۰۰۰ گیگابیت بر ثانیه را ارایه کند که ۵۰ برابر سریع‌تر از شبکه‌ی 5G است. به علاوه، میزان Latency شبکه‌ی هنگام استفاده از 6G به کمتر از ۱۰۰ میکرو ثانیه می‌رسد که یک دهم تاخیر شبکه‌ی 5G است.

منبع: سایت سامسونگ

#