بهترین شهرهای قبرس شمالی برای زندگی

فهرست مطالب

کشور قبرس شمالی یک جزیره در جنوب کشور ترکیه است ، نیکوزیا پایتخت مشترک بین دو کشور قبرس شمالی و قبرس جنوبی است.زبان رسمی این کشور ترکی قبرسی است. اگر دوست دارید از قبرس شمالی بیشتر بدانید با دلفین همراه شوید.

بهترین شهر های قبرس شمالی

قبرس با نام رسمی  جمهوری ترک قبرس شمالی است، قبرس شمالی براساس سرشماری سال 2009، 285356 نفر جمعیت داشته‌است.طبق پیش بینی سازمان آمار کشور قبرس شمالی، در سال 2021 جمعیت این کشور تا 390,745 نفر رشد کرده است.اخیرا قبرس شمالی به دلیل ارزانتر بودن قیمت ملک، مزایای مالیاتی، سواحل خیره کننده ، هزینه پایین زندگی، آنجا را به مقصدی جذاب برای خریداران تبدیل کرده است.اگر به زندگی و کار در قبرس شمالی علاقمندید اول باید با شهرهای قبرس شمالی آشنا باشید، قبرس شمالی 7 شهر دارد.مهم ترین شهر های قبرس شمالی در یک نگاه به شرح زیر میباشند:

شهر گیرنه (کارینیا) در قبرس شمالی

شهر گیرنه یا شهر کایرنیا یا شهر کارینیا در قبرس شمالی به عنوان یکی از مراکز اقتصادی پر از دانشگاه است.این شهر در شمال قبرس شمالی قرار گرفته است ،وجود جنگلهای انبوه در گیرنه طبیعت آن را مشابه اروپا و شمال ایران کرده است.تعداد مهاجران و گردشگران اروپایی به این شهر بیشتر از ایرانی هاست. از جمله جاذبه های تاریخی و طبیعی این شهر بندرگیرنه و قلعه گیرنه است.از نظر مراکز دانشگاهی، دانشگاههای معروف قبرس در این شهر قرار دارند، دانشگاه اصلی گیرنه و دانشگاه آمریکایی و علوم قبرس با امکانات رفاهی کامل در گیرنه هستند ، اگر قصد اقامت در قبرس دارید هتلهای گیرنه ، هتلهای لوکسی هستند، آنها را از دست ندهید.

شهر نیکوزیا در قبرس شمالی

شهر نیکوزیا در قبرس شمالی پایتخت این کشور و یکی از شهرهای مناسب زندگی ایرانیان در قبرس است. این شهر جز بیست شهر برتر اروپاست.البته اگر به دنبال شهری هستید که ساحلی باشد ، نیکوزیا مقصد مناسبی نیست.و دقیقا به همین دلیل هزینه گردشگری در این شهر پایینتر از سایر شهرهاست.سبک معماری نیکوزیا ترکیبی از سبک زندگی شهری و روستایی است.نیکوزیا یک شهر دانشجویی است جمعیت دانشجوی آن بیش از 34000 نفر است.همچنین به دلیل موقعیت جغرافیایی این شهر که بین سه قاره اسیا اروپا و افریقا قرار دارد ، امکانات حمل و نقل بسیاری دارد ،مسافران از طریق فرودگاههای بین المللی به راحتی رفت و امد میکنند.مالیات این شهر 12 درصدی است و نسبتا مالیات کمی دارد. از معایب این شهر باید به گرمای سوزناک 40 درجه آن و ترک بودن زبان ساکنین آن اشاره کرد.اگر قصد اقامت در این شهر دارید حتما باید به زبان ترکی مسلط باشید.

شهر فاماگوستا در قبرس شمالی

شهر فاماگوستا در قبرس شمالی از بزرگترین و قدیمی ترین شهرهای قبرس است.بین بومیان به ماگوسا معروف است ،در سواحل شرقی قبرس قرار دارد.این شهر جاذبه های طبیعی گردشگری بسیار زیبایی دارد.فاماگوستا پایتخت دریایی قبرس است ، بنادر ماهیگیری دارد و کشتی های زیادی آنجا پهلو میگیرند.همچنین این شهر قطب اقتصادی قبرس است ، مکان مناسبی برای سرمایه گذاری است.دانشگاه ها و بیمارستانهای آن جز برترینها در جهان هستند.شواهدی از این شهر هست که مربوط به 300 سال پیش از مسیح است. و همین یکی از جاذبه های این مکان تاریخی است.سالامیس یکی از مشهورترین مکان های گردشگری قبرس شمالی می باشد در این شهر واقع شده است ، آمفی تئاتر سالامیس بسیار معروف است ، مسجد لالاپاشا از دیگر جاذبه های این شهر است.فاماگوستا بهترین شهر قبرس شمالی برای زندگی است.

شهر لفکه در قبرس شمالی

لفکه از بهترین شهرهای قبرس شمالی است ، آب و هوای خوب لفکه یکی از امتیازهای اصلی آن است ، این شهر در دامنه کوه ترودوس قرار گرفته است.کاخ لوونی در شهر لفکه از جاذبه های تاریخی است که خود به تنهایی باعث میشود سالانه هزاران گردشگر برای دیدن این کاخ لفکه را برای اقامت خود انتخاب کنند.داشتن سد در لفکه باعث رونق اقتصادی کشاورزی این ناحیه شده و همین باعث شده بافت شهر روستایی بماند.

مناطق مهم قبرس شمالی

منطقه لانگ بیچ

در 12 کیلومتری فاماگوستا است.6 کیلومتر خط ساحلی دارد. 70 کیلومتر با گیرنه فاصله دارد.واحدهای مسکونی این منطقه به دلیل شرایط جغرافیایی آن امکاناتی نظیر استخر ،سونا،جکوزی ،پارک باشگاه های بدنسازی و … دارند .این امکانات و شرایط اب و هوایی مناسب در لانگ بیچ آنجا را به یکی از بهترین مناطق برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

منطقه ینی بوآزیچی

منطقه ینی بوآزیچی در فاماگوستا قبرس شمالی با ویلاهای مدرن و شیکی دارد معروف شده است.شهر فاماگوستا از لحاظ وضعیت شغلی، امنیت،آب و هوا ، امکانات رفاهی و تحصیلی یکی از بهترین مناطق قبرس است.

ساحل اسن تپه

ساحل اسن تپه در شرق کایرنیا (گیرنه) از پربازدید ترین مناطق قبرس شمالی است، داشتن طبیعت بکر، کوه ها بلند و جنگلهای سر سبز آنجا را به مکان دیدنی تبدیل کرده است.

هزینه زندگی در قبرس شمالی

زندگی در قبرس شمالی بسیار ارزان تر از زندگی در سایر کشورهای اروپایی است.هزینه زندگی در شهرهای قبرس شمالی برای یک زندگی خوب و نرمال به تقریبا 18000 لیر ترکیه یا 785 پوند در ماه نیاز دارید. برای یک زندگی معمولی به طور کلی با 10000 لیر یا 436 پوند میتوان در قبرس شمالی زندگی کرد.

هزینه مواد غذایی در قبرس

در قبرس به دلیل پر رونق بودن کشاورزی قیمت میوه و سبزی و صیفی جات نسبت به سایر کشورهای اروپایی ارزانتر بوده و با کیفیت بهتر در دسترس است،انواع میوه ، سبزی ، زیتون ، روغن زیتون و سیب زمینی از جمله معروفترین محصولات تولید قبرس هستند.

هزینه یک وعده غذای نرمال در رستوران معمولی در قبرس 26 لیر است، هزینه یک وعده فست فود 5 لیر است، یک کیلو مرغ 7 لیر، یک کیلو گوشت 13 لیر است.

هزینه مسکن در قبرس

اجاره یک اپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ماهی 400 دلار است، در حالی که هزینه آپارتمان یک خوابه خارج از شهر 250 دلار می شود.قیمت هر متر خانه در قبرس در مرکز شهر 1000 دلار است و همین برای آپارتمان خارج از شهر 850 دلار می شود.

درآمد در قبرس

متوسط درآمد در قبرس شمالی برای یک ماه از 300 دلار تا 650 دلار می باشد، البته اکثر مشاغل درامد 450 تا 500دلار در ماه دارند.درامد های بالاتر مربوط به شهرهای نیکوزیا و مراکز اصلی سایر شهرها میباشد،که متوسط آن از 600 دلار تا 800 دلار می باشد.

معایب زندگی در قبرس شمالی

  • تابستانهای قبرس بسیار گرم و خشک و زمستانهای آن معتدل و بارانی است ، برای کسانی که تحمل گرما را ندارند ، زندگی در قبرس سخت خواهد بود.
  • مردم قبرس به زبان ترکی صحبت میکنند و برای کسانی که به این زبان مسلط نیستند، زندگی سخت خواهد شد.
  • فرصت شغلی محدود است ، به ویژه اگر به زبان ترکی مسلط نباشید
  • از نظر سیاسی قبرس یک کشور به رسمیت شناخته شده نیست

#