معرفی هفت غذای خوشمزه با گوشت چرخ کرده برای کودکان

فهرست مطالب

کودکان نوپا معمولا علاقه ایی به خوردن گوشت ندارند، استفاده از گوشت چرخکرده در غذای کودک باعث میشود، او مقداری گوشت بخورد، در اینجا به معرفی چند غذا با گوشت چرخ کرده برای بچه ها پرداخته ایم.با دلفین همراه شوید

انواع غذای کودک با گوشت چرخ کرده

غذای مقوی با گوشت چرخ کرده برای کودک می تواند در قالب آش ، پلو ، ماکارونی ، کوفته قلقلی و انواع کتلت باشد که بسته به سن کودک می توانید از بین آنها انتخاب کنید.در اینجا چندین طرز تهیه غذای کودک با گوشت چرخ کرده را برای شما گردآوری کرده ایم

تهیه غذای کودک با گوشت چرخ کرده و سیب زمینی

حلیم گندم غذای کودک با گوشت چرخ کرده

حلیم گندم یک وعده غذا برای کودک با گوشت چرخ کرده و سیب زمینی و گندم است(9 ماهگی)

گندم پرکدو قاشق غذاخوری
گوشت چرخکردهپنجاه گرم
سیب زمینییک عدد
پیازنصف یک پیاز کوچک
شکریک قاشق غذاخوری
کرهیک قاشق غذاخوری


ابتدا گندم و گوشت و پیاز را با مقداری آب بپزید، بعد سیب زمینی خرد شده را به آن اضافه کنید اجازه بدهید کامل پخته شود.سپس با گوشت کوب برقی ، یا دستی ، یا با غذا ساز غذا را له کنید، کره را آب کرده با شکر به حلیم اضافه کنید. می توانید به جای آب ، گندم را با استاک رقیق شده و بدون چربی گوشت بپزید.

گوشت قلقلی با سیب زمینی و هویچ:

گوشت قلقلی برای بچه ها ظاهر جذابی دارد، مخصوصا وقتی کنار سبزیجات رنگی سرو شود، میتوانید کنار گوشت قلقلی سبزیجات مختلفی بگذارید در این قسمت با سیب زمینی و هویچ انتخاب شده است. (11 ماهگی)

گوشت چرخ کردهپنجاه گرم
پیازنصف پیاز کوچک
هویچیک عدد کوچک
سیب زمینییک عدد
نمک و زردچوبهبه مقدار لازم

کوفته قلقلی غذای کودک با گوشت چرخ کرده است که به خاطر ظاهرش برای بچه ها جذابیت دارد، گوشت و پیاز و نمک و زردچوبه را با هم مخلوط میکنیم ، با دست گلوله های کوچکی درست می کنیم، با روغن زیتون تفت می دهیم، بعد در تابه را میبندیم تا با شعله کم مغز پخت شود، اگر لازم شد چند قاشق آب اضافه می کنیم ، که حالت نرمی داشته باشد و خشک نشود.سیب زمینی ها را اب پز کرده و به شکل مکعب هایی اندازه یه حبه قند میبریم و کنار گوشت قلقلی در بشقاب سرو میکنیم، هویچ را خلالی برش داده و اب پز میکنیم. میتوانید به جای سیب زمینی و هویچ از ذرت ، نخودفرنگی ، گوجه فرنگی استفاده کنید.

غذای بچه با گوشت چرخ کرده و برنج

در بین غذاهای انتخابی برای غذای کودک با گوشت چرخ شده وقتی گوشت چرخکرده همراه با برنج باشد ، تنوع بسیار زیادی دارد.در این قسمت به معرفی انواع پلو برای کودکان به همراه گوشت چرخ کرده پرداخته ایم.

 

دوست دارید بدانید: غذای رژیمی با گوشت چرخ کرده و برنج

لوبیا پلو مخصوص کودک

گوشت چرخکردهسی گرم
پیاز کوچکنصف
لوبیا سبز خورد شدهیک قاشق غذا خوری
گوجه فرنگی رنده شده و پوست گرفتهیک عدد
برنجسه قاشق غذاخوری
کرهیک قاشق غذاخوری

گوشت چرخکرده را با پیاز تفت میدهیم ، اجازه میدهیم با چند قاشق استاک رقیق گوشت بدون چربی پخته شود.لوبیا سبز را جداگانه میپزیم ، همراه با برنج و گوجه فرنگی که از قبل پوره کرده ایم به مایه گوشتی اضافه میکنیم.بعد از اینکه آب گوشت به خورد برنج رفت کره را اضافه کرده ، آن را دم میکنیم.

این لوبیا پلو مخصوص کودک 1 ساله است برای 8 ماهه ها به روش زیر عمل کنید:

لوبیاسبز ، برنج ، گوشت چرخکرده و گوجه پوست گرفته شده و کره را با نصف پیمانه آب و نصف پیمانه استاک رقیق گوشت بپزید ، بعد از پخت با گوشت کوب له کنید و همراه با ماست به کودک خود بدهید.

عدس پلو با گوشت چرخ کرده برای کودک

عدسیک قاشق غذا خوری
پیاز ریز خورد شدهدو قاشق غذاخوری
گوشت چرخکردهسی گرم
برنجدو قاشق غذا خوری
نمکبه مقدار لازم
کرهیک قاشق مرباخوری

عدس را با آب سرد بپزید تا پوستهای عدس بعد از پخت براحتی کنده شود.عدس پخته شده را با پشت قاشق له کنید.گوشت چرخکرده را با کمی کره و پیاز روی حرارت تفت بدهید ، کمی نمک بزنید تا طعم بگیرد.برنج را اضافه کنید، کمی استاک رقیق شده گوشت بریزید و اجازه بدهید گوشت و برنج کاملا پخته شود.اواخر پخت عدس له شده را اضافه کنید و غذا را با پشت قاشق یا گوشت کوب له کنید. این غذا را در هشت ماهگی می توانید به کودک بدهید.

کدو پلو غذا با گوشت چرخ کرده برای نوزاد هشت ماهه

کدو حلواییسی گرم
پیاز خورد شدهدو قاشق غذاخوری
شکر1 قاشق غذا خوری
برنجدو قاشق غذاخوری
کرهیک قاشق غذاخوری
گوشت چرخکردهبیست گرم

کدو حلوایی را خورد میکنیم ، با پیاز تفت می دهیم، گوشت چرخ کرده را اضافه میکنیم، کمی تفت می دهیم، با کمی استاک رقیق گوشت میگذاریم تا بپزند، کمی که نیم پز شد برنج را اضافه میکنیم ، آب غذا که کشیده شد، کره و شکر را اضافه میکنیم.این غذا را با پشت قاشق له کنید ، یا با گوشت کوب بکوبید.

کلم پلو برای غذا با گوشت چرخ کرده و برنج برای کودک یک ساله

گوشت چرخ کردهیک قاشق غذا خوری سرپر
پیازیک عدد کوچک
گوجه فرنگیدو عدد متوسط
برنجچهار قاشق غذاخوری
برگ کلم خورد شده و تفت خوردهدو قاشق غذاخوری
کرهیک قاشق غذاخوری
ریحان و ترخونیک قاشق مرباخوری


برگ کلم را خورد کرده در کمی کره تفت بدهید و اجازه دهید با حرارت ملایم بپزد. گوشت چرخ کرده را با پیاز خرد شده را با کمی کره تفت دهید ، گوجه هایی که قبلا پوره کرده اید اضافه کنید و صبر کنید آرام آرام بپزد، برنج را بصورت کته بپزید موقع دم کردن مایه گوشتی را با ریحان و ترخون خرد شده لابه لای کته بریزید و صبر کنید تا دم بکشد.

 

تهیه غذای کودک با گوشت چرخ کرده و قارچ

خوراک گوشت چرخکرده با قارچ

گوشت چرخ کردهپنجاه گرم
قارچ متوسطدو عدد
پیاز خورد شدهدو قاشق غذاخوری
رب گوجهیک قاشق غذاخوری
نمک و زردچوبهبه مقدار لازم

این غذا مناسب کودک یکساله است ، قارچ را خورد کنید ، گوشت و پیاز را در روغن تفت بدهید نمک و زردچوبه ، رب گوجه را اضافه کنید و قتی رنگ باز کرد ، قارچ خورد شده را اضافه کنید.چند قاشق اب بریزید و صبر کنید تا پخته شود.

کنار این غذا برای کودک از پوره سیب زمینی استفاده کنید،، یا میتوانید روی کته بریزید.

ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید

نوزاد از چند ماهگی میتواند گوشت بخورد؟

کودکان به طور کلی از شش ماهگی میتوانند غذا بخورند، اما مصرف گوشت از هفت ماهگی توصیه میشود

بهترین غذاهای کودک با گوشت چرخ کرده چیست؟


غذایی که شامل سبزیجات ، چربی و کربوهیدرات در کنار گوشت باشد.

 

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید.اطلاعات بیشتر

 

#